hacamat kursu KONYA EBUSADULLAH konya hacamat MERKEZİ Haccam EBUSADULLAH Hacamatçı UZMAN HACCAM konyahacamat SÜLÜK KURSU hacamat TEDAVİSİ KONYA manuel terapi kursu eğitimi KONYA hacamat günleri TAKVİMİ konya HACAMAT biz hacamat takvimi ZAMANI

Hacamat Nasıl Yapılır?

   Mihcam Aleti ile veya Jiletle yapılır. Şişeler ağrıyan bölgelere tutturulur. Şişeler yarım saat ağrıyan bölgede pis kanı toplar şişelerin 3 dakika beklemesi sonucunda 

orası iyice uyuşur sonra şişeler çıkarılır ince ince jiletle kesikler atılır sonra şişeler tekrar çizik atılan yerlere takılır böylece vücuda zarar veren fazla ve pis kanlar o şişede toplanır. Jiletle atılan bu çizikler o kadar ince atılır ki yaraların üzerinde kabuk dahi oluşmaz yaralar bir günde iyileşir atardamar veya kılcal damarlara asla zarar vermez.
 
 
 
   Kanın Alınma Şekilleri
 
   Deri hafifçe bir neşter ile çizilir ve üzerine ağzı geniş bir cam kavanoz (eskiden bu işlem için boynuz kullanılırmış) kapatılarak emici gücün etkisi oluşturulur ve kirli kan vücuttan çıkarılır. Bu yöntem vücudun değişik yerlerine uygulanılmakta ve hasta organa yakın yerler özellikle tercih edilmektedir. Örneğin peygamberimiz baş ağrısından dolayı alnının her iki yanından ,zehirlenmeden dolayı her iki omuz başı arasından ,topuğundaki bir incinmeden dolayı da ayağının üzerinden kan aldırmıştır.(6)
 
   İkinci kan aldırma yöntemi ise ön kolun üst kısmından girilerek direkt damardan alınmasıdır. Genel kan dolaşımından alınan bu kan derin vücut dokularındaki kirlenmiş kanın dışarıya çıkmasını sağlamaktadır.
 

 

(6) E. Davud Tıp H. 3859. 3860, Tirmizi Tıp H. 2052, İ. Mace Tıp H. 3484.                                                                                                                                                                                                                                                           
 
Konya Hacamat Ebusadullah © 2015
Web Tasarım: Ajans Üsküdar