Profesyonel Hacamat Ebusadullah | Refleksoloji Nedir?

Refleksoloji, bugün destekleyici ya da tamamlayıcı yardımcı alternatif tedaviler dediğimiz tedaviler arasında yer almaktadır.

Refleksoloji sinir noktalarını belirli tekniklerle uyarmanın ortaya elektro kimyasal çıkardığını bununda nöronların yardımı ile ilgili organı uyardığını savunur.

Bunun yanı sıra psikolojide özellikle panik atak ve depresyon hastalığının tedavisinde destekleyici olarak uygulanmakta olup.

başta Rusya ve Amerika'daki engelliler üzerinde özellikle otistik ve spastik engelli çocuklar ile felçli hastalar olmak üzere birçok engel grubunda ciddi gelişmelerin ortaya çıkması sebep olmuştur.

Ayak ve el refleksolojisi belli noktaların manuel uyarılarak vücuttaki sinirlerin ve kan dolaşımının uyarılmasıdır tabiki kaslarıda kan uyarmaktadır.

En yaygın uygulanan ise el ayak refleksolojisidir.

Stres belki de günümüz insanlarının karşılaştığı en temel sorunlarıdır.

Bu sorunun sinir sistemimiz üzerindeki etkisi son yıllarda yapılan araştırmalarla kanıtlanmış olup günlük hayatta yaşadığımız birçok sorun buna dayalıdır.

Stres kan dolaşımını yavaşlatır refleksoloji de  ise kan dolaşımını hızlandırarak vücudun besin almasını ve toksin atımını çabuklaştırır hızlandırır.

Refleksoloji yaptıranların bağışıklık sistemlerinin daha iyi çalıştığı özellikle de kasların kışın yaşanılan soğuk algınlığı ve grip tarzı hastalıklara daha dirençli oldukları araştırmalarla ve yaptığımız çalışmalarla sabittir.

Düzenli refleksoloji yaptıran hastalarımızın bu tip deneyimlerini bize aktarmaları bizim için sürpriz değildir normaldir.

Aslında bu arada bir başka yorumu da refleksolojiyi tanımlarken anlatmakta fayda vardır

Enerjinin bloke olduğunu temelde de hastalıkların bu sebeple çıktığını söyleyen yorumlarda tıpkı tıkalı bir kanalın açılıp normal seyrine kavuşan bir kanal gibi anlatan bir yorumdur .

konya hacamat masör haccam ebusadullah ta refleksoloji manuel terapi kursları verilir.

  1. - Sıcak Taş Terapisi. 
  2. - Volkanik Taş Terapisi.
  3. - Aromaterapi - Aromatik Yağlar ile Koku Terapisi.
  4. - Thai Masajı - Tay Masajı.
  5. - Çampisaj .
  6. - Hint Baş Masajı.
  7. - Manuel Lenf Drenajı.
  8. - Çiçek Terapisi.

Masör Hacamatçı Abudallah Keskinoğlu (EBUSADULLAH)

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Profesyonel Hacamat Ebusadullah | Refleksoloji Nedir?

Etiketler: refleksoloji, nedir?