hacamat takvimi ZAMANI KONYA HACAMAT KURSU MERKEZİ HACAMAT KURSU KONYA EBUSADULLAH HACAMAT TAKVİMİ GÜNLERİ UZMAN HACCAM EBUSADULLAH KONYA HACAMAT MERKEZİ KONYA HACAMAT SÜLÜK KURSU HACAMATÇI  UZMAN HACCAM HACAMAT TEDAVİSİ KONYA

Hacamat Nedir ?

                                 KONYA HACAMAT EBUSADULLAH İLE,HACAMAT,NİMETİNİ,TANIMAYA HOŞ GELDİNİZ..

Modern tıbbın tedavisinde çare olamadıgı 70 derde şifa olan hacamat Hacamat  vucudumuzun  çok yerlerden olabilir omuz arasından belden kalp karşısından bacaklardan sırttan başın arka tarafından veya vücudun herhangi bir yerinden tedavi maksadıyla şişe  bardak veya boynuzla etle deri arasındaki kirli kanları  iltihapları sarı suları aldırmaktır.

Peygamberimiz (s.a.s)'in tavsiyelerinden ve bizzat tatbik ettiği sünnetlerindendir. HEM SÜNNETTİR HEMDE TEDAVİDİR.

Hacamatta maksadımız derideki akıcılıgı olmayan pıhtılaşmış agır tondaki kirli kanı ve dokular arasındaki sıvıda biriken atıkları dışarı atmak ve kanın rahatça dolaşmasını sağlamaktır.

Rabbimiz zül celal vel ikram sahibi bizi yalnız bırakmayarak hastalandıgımız zaman da tedavimizin nasıl yapılacagınıda bize rasülleri yoluyla göstermiştir.

Konya hacamat isimli sitemizde sıhhati koruma yollarını ve Peygamber Efendimiz s.a.v'in tatbik ettiği sünnetlerinden HACAMAT hakkında siz okuyucularımıza faydalı bilgiler sunacağız.

Hacamatın yapılmasındaki hikmet sevgili peygamberimizin s.a.v. sünneti olması ve Miraç'ta verilmiş olmasıdır. Onun her bir sünnetine uymanın ne kadar makbul olduğu hepimizce bilinmektedir.

Vücuttaki fazla tksinli kanlar kalp damar cilt alerjik yada bir çok hastalıklara sebebiyet vererek insan saglıgını tehlikeye atmaktadır ve beyin de sara epilepsi gibi sektelerine yol açmaktadır. sinirsel rahatsızlıklara  alerji gibi bir çok hastalığa sebep olmaktadır. 

Peygamber Efendimiz (s.a.v) Hayber'de Yahudi bir kadın tarafından koyun buduyla zehirlenildiği zaman Cebrail Aleyhisselâm kendisine gelerek hemen başın arkasındaki ahdayn ve iki omzundaki kahl den de hacamat yaptırmasını buyurmuştur.
Efendimiz s.a.v başından ve iki omuz arasından hacamat yaptırıp zehiri vücudundan kirli kanlarla birlikte atmıştır ve ondan sonra ümmetine hacamat olmayı tavsiye etmiştir.
Rasûlüllah .
Herkim vücuduna bir hastalık veya bir rahatsızlık gelirse hemen hacamat olsun  buyuruyor. KONYA HACAMAT KURSU EBUSADULLAH.
<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fkonya.hacamat.9%2Fposts%2F2053332681564534&width=500" width="500" height="689" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true"></iframe>
Konya Hacamat Ebusadullah © 2008 2018