hacamat takvimi ZAMANI KONYA HACAMAT KURSU MERKEZİ HACAMAT KURSU KONYA EBUSADULLAH HACAMAT TAKVİMİ GÜNLERİ UZMAN HACCAM EBUSADULLAH KONYA HACAMAT MERKEZİ KONYA HACAMAT SÜLÜK KURSU HACAMATÇI  UZMAN HACCAM HACAMAT TEDAVİSİ KONYA

Hacamat Nasıl Yapılır?

HACAMAT NASIL YAPILIR ..UZMAN HACCAM EBUSADULLAH..
Mihcam Aleti ile veya Jiletle yapılır.Şişeler hastanın rahatsızlıgı ne ise o bölgelere 1 dakika tutturulur.
Şişeler 1 dakika bekledikten sonra çıkarılır hafif bir şekilde neşter yada jilet ile çizikler şeklinde yapılır.
Tekraren kupalar oraya vakum yapılır ortalama 7 dakika bekletilir çıkan kan yogun kıvam şeklinde pelteleşir karaciger gibi şekil alır işte bu agır metallerin ve kandaki olumsuz oldugu halde vucutta bulunan alerjik yada agır yaglarında bulundugu saglıksız ürünlerden de etkilenen kanın kimyasal gübre ve kapitalist üretim anlayışı ile yetiştirilen her türlü bitki besin dogal yapısından ve özelliginden uzaklaşır işte bu besinlerin getirdigi insanlık budur bulundugu yaşam şekline göre degişen vucudun hastalıkları mesleki hastalıklar ı vardır işte hacamat buna göre yapılmalıdır,ki insanlar şifa bulsun kirli kanın dışarı alınma işleminede hicame hijama hacamat denir şifa bulur ..
bazı kimselerin kan durmaz diye korkuttugu gibi degil bu bunu söylemek tamamen hezeyandır çünkü hacamat vakum yoluyla kan almadır demiştik damar yoluyla degilki durmasın ki bunun aslı yoktur.

Kanın Alınma Şekilleri hicame ..

Deri hafifçe bir neşter ile çizilir ve üzerine ağzı geniş bir cam kavanoz (eski tarihlerde bu işlem için boynuz kullanılırmış) kapatılarak emici gücün etkisi oluşturulur ve kirli kan vücuttan çıkarılır.

Bu yöntem vücudun değişik yerlerine uygulanılmakta ve hasta organa yakın yerler özellikle tercih edilmektedir. Örneğin peygamberimiz baş ağrısından dolayı alnının her iki yanından zehirlenmeden dolayı her iki omuz başı arasından kalça mafsalı olan basenden de topuğundaki bir incinmeden dolayı da ayağının üzerinden kan aldırmıştır hacamat yaptırmıştır..

farklı bir kan aldırma yöntemi ise ön kolun üst kısmından girilerek direkt damardan alınmasıdır.

Genel kan dolaşımından alınan bu kan derin vücut dokularındaki kirlenmiş kanın dışarıya çıkmasını sağlamaktadır..

Özelliklede ibni kayyım,ın zadul mead isimli esirinde tıbbı nebevi bölümünde şah damardan alına kanın astım ve buronşit hastalıgına iyi geldigi ni söylemiştir..

 E. Davud Tıp H. 3859. 3860, Tirmizi Tıp H. 2052, İ. Mace Tıp H. 3484.                                                                                                                                                                                                                                                           

 
Konya Hacamat Ebusadullah © 2008 2018