hacamat takvimi ZAMANI KONYA HACAMAT KURSU MERKEZİ HACAMAT KURSU KONYA EBUSADULLAH HACAMAT TAKVİMİ GÜNLERİ UZMAN HACCAM EBUSADULLAH KONYA HACAMAT MERKEZİ KONYA HACAMAT SÜLÜK KURSU HACAMATÇI UZMAN HACCAM HACAMAT TEDAVİSİ KONYA

FOREVER KONYA

FOREVER KONYA
Ürün Kodu: HACAMAT SEO
Stok Durumu: Stokda var
KDV Dahil Fiyatı: 0.00TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

Aloe Veranın Sağlığa Faydaları

Aloe vera hakkında şimdiye kadar bir çok araştırma yapılmış ve bu araştırmaların çoğu aloe vera bitkisinin sağlık açısından onlarca faydasını ortaya koymuştur. Allahın bize sunduğu nadir bitkiler arasında gösterilen aloe vera bitkisi AIDS hastalığından kansreden korunmaya, kalp damar hastalıklarından cilt ve saç sağlığına kadar sağlığımıza katkıda bulunur:

Akne Tedavisi: Aloe vera sabunu etkin akne tedavisinde kullanılır Aloe vera sabunu kullanımı cilt enfeksiyonlarını ortadan kaldırdığı gibi, akne hastalığının tedavisinde kullanılmaktadır

Güneş Yanığı: Yaygın olarak güneş yanığı tedavisinde kullanılan aloe vera sabunu, yanık olan bölgenin enfeksiyon kapmasını engellediği gibi, nemlenmesini sağlar. Önemli antioksidan özelliğinden dolayı ayrıca cilt yanıklarını hızlı şekilde tedavi edebilir.

Yaşlanmayı Önler:  Aloe vera sabunu, cildin yaşlanmasını önler. Düzenli olarak aloe vera sabunu kullanmak cildin doğal sıklığını korumaya yardımcı olur ve aynı zamanda cildin yaşlanmasına nedne olan unsurları ortadan kaldırır.

Cildi Nemlendirir: Aloe vera cilt sağlığını aynı zamanda nemlendirerek korur. Aloe vera yağı veya aloe vera sabunu cilde uygulandığında özellikle kuru ciltlerde sık karşılaşılan dökülme ve kızarıklık sorunlarını iyileştirmeyi sağlar.

Kanser Tümörlerine Karşı: Aloe vera bitkisi kanser tümörlerinin oluşmasını başlangıç aşamasında engelleyebilir. Bazı sağlık zumanları aloe vera bitki çayının kanser tümörlerinin büyümesini engellediğini belirtmektedir. Aloe vera çayını düzenli olarak tüketmek ayrıca kansere yakalanma riskinia zaltabilir.

Kolesterol: Aloe vera bitkisi aynı zamanda damar tıkanıklıklarına faydalı olduğundan dolayı kolesterole faydalıdır. Özellikle yüksek kolesterolü düşüren aloe vera, kolesterol seviyesinin sağlıklı seviyelerede seyretmesine faydalıdır. Aloe vera çiçeği çayı kolesterol için önerilmektedir.

Kalp Damar Sağlığı: Aloe vera faydası arasıda gösterilecek diğer avantakı ise kalp damar sağlığını korumasıdır. Diğer bitkilerle yapılan aloe vera kürü kalp damar sağlığına faydalıdır.  Aloe vera aynı zamanda kan akışını hızlandırarak damarların tıkanmasına engel olabilir. Böylece aynı anda hem kalp hemde damar sağığına fayda sağlamaktadır. Ayrıca bu özelliği vücutta oksijen sürkilasyonunun sağlıklı seviyede seyretmesini sağlar.

Alerjilere Faydalıdır: Aleo vera cilt sağlığına oldukça faydalıdır. Bunun için aloe vera sabunu ve aloe vera jeli yaygın olarak cilt enfeksiyonlarına karşı kullanılmkatadır. Aloe vera jeli ve sabunu ufak cilt alerjileni tedavi eder.

Bebeklere Aloe Vera Sabunu:Bebekler yetişkinlere göre çok daha hassas cil yapısına sahipdirler. Bu yüzden bebekler için aloe vera sabunu bir çok sağlık uzmanı tarafından önerilmektedir.

Cilt Sağlığına Faydalı: Aloe vera ürünleri daha çok cilt sağlığı için kullanılmaktadır. Cit üzerinde serest radikallerin hareket kabiliyetini azaltan aloe vera sabunu ve alove yağı cil hücrelerini ve cilt dokusunu güçlendirir.

Strese karşı: Aloe vera bitkisi strese karşı faydalıdır. Antioksidan özelliği yardımıyla aloe vera sinir siteminde rahatlama sağlayarak aynı zamanda depresyon ve ruhi bozukluklara neden olan sorunları ortadan kaldırabilir.

Sindirim Sistemine Faydaları: Aloe vera tüketimi genel anlamda sndirim sistemi sağlığına faydalıdır. Kanızlıktan, hemoroide, mide sağlığından böbrek sağlığına kadar sindirim sisteminin bütün üyelerine faydalıdır.

Aloe Veranın diğer faydaları: Aloe vera hakkında yapılan yüzlerce araştırma sonucu aloe vera bitkisinin yüzlerce faydası olduğunu ortaya koymuştur. Bu faydaların en önemlilerinden bazılarını detaylı olarak açıkladık, diğer bazı önemli faydaları şöyle sıralamak mümkün;

 • Aloe vera bitkisi radyasyon etkilerini azaltabilir.
 • Aloe vera acil durumlarda kullanılan mikrop kırıcı sprey veya entibiyoryik türlerinin bir çoğundan daha etkili mikrop öldürücüdür.
 • Aloe vera içecekleri olan, alo vera gel, aloe vera berry, alo vera nektar başta olmak üzere diğer içecek türleri kolon kanserine karşı faydalıdır.
 • Aloe vera içercekleri vücuda mineral ve vitaminler sağlar.
 • Aloe vera bitkisi diyabeye iyi geldiği düşünülmektedir.
 • Böcek sokmalarına karşı aloe vera jeli faydalıdır. Böcek sokmalarından kaynaklanan apğrıları giderir.
 • Aloe vera jeli veya aloe vera kremi donmadan kaynaklanan doku hasralarına faydalıdır.
 • Yulaf ezmesi, mısır unu aloe vera ile karıştırlarak bebeklerin ayaklarına uygulandığında tahrişleri giderir.
 • Aloe vera kremi sivilceleri ortadan kaldıramay yardımcı olur.
 • Sedef hastalığıanı aloe vera bitkisi hafifletir.
 • Aloe vera bitkisi egzamaya iyi gelir.
 • Hindistan cevizi yağı ve bal ile karıştırılan aloe vera yağı saçlara uygulandığında, saç sağlığını koruru aynı zamanda kafa derisi sağlığına katkıda bulunur.
 • Hindistan vecizi yağı ile karıştırılaran aloe vera yağı saçların büyümesini teşvik eder.
 • Bağırsan enfeksiyonu ve şişkinliğe karşı aloe vera suyu iyi gelir.
 • Elma ile alındığında aloe vera suyu müshil dörevi görür.
 • Aloe vera suyu veya aloe vera bitkisi mide ekşimesini, artrit romatizma ağrılarını hafifletir.
 • Aloe vera bitkisi kaybatılarak suyu içildiğinde astım hastalığının etkilerini hafifletir.
 • Göz iltihaplarını aleo vera suyu hafifletir, pamukla gözlere uygulanabilir.                          

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Konya Hacamat Ebusadullah © 2008 2018